Moje grudniowe umilacze

No i mamy grudzień. Dla mnie to najpiękniejszy czas w roku, bo już niedługo moje ulubione Święta Bożego Narodzenia. Na dobre zaczęło się również przedświąteczne szaleństwo przygotowań i zakupów. W tym roku nieco wcześniej niż zwykle zaczęłam myśleć o nadchodzących świętach i prezentach dla moich najbliższych, także na szczęście mam ta kwestię już za sobą. Teraz mogę skupić się na tym co ważne i pozytywnie nastroić się na ten magiczny czas. Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić listą moich grudniowych umilaczy, które z pewnością każdego wprowadzą w świąteczny nastrój. Życzę Wam, aby ten okres był wyjątkowy i niezapomniany.

1. Świąteczne iluminacje

W moim mieście już od jakiegoś czasu rozbłysły światła świątecznych iluminacji. Podczas spaceru po bydgoskiej Starówce można poczuć bożonarodzeniowy klimat już na początku grudnia.

fot.MMpassions

2. Dekorowanie domu

Pięknie przystrojony na święta dom, pachnąca lasem choinka i ciepłe światło lampek choinkowych wprawiają mnie w iście świąteczny nastrój.

3. Kupowanie prezentów

Obdarowywanie się prezentami na Boże Narodzenie jest nieodłączną świąteczną tradycją. Na ten moment oczekują z niecierpliwością nie tylko dzieci, ale i dorośli. Można wtedy na chwilę uwierzyć, że Św Mikołaj naprawdę istnieje :)

4. Pakowanie prezentów

Kiedy już uda się nam kupić dla naszych najbliższych idealne prezenty, warto również zadbać o ładnie opakowanie.

5. Bożonarodzeniowe hity

Przedświątecznym przygotowaniom w moim domu towarzyszą dźwięki ulubionych kolęd i świątecznych piosenek, z „Last Christmas” na czele.

6. Świąteczne książki

W zimne, grudniowe wieczory uwielbiam owinąć się w ulubiony kocyk z reniferkami i odprężyć się przy książce z Bożym Narodzeniem w tle.

7. Bożonarodzeniowe filmy

Kolejną pozycją na mojej liście są świąteczne filmy. Co roku niezmiennie do łez rozbawiają mnie  Kevin sam w domu, rodzina Griswoldów i Krankowie.

 

8. Pieczenie pierniczków

Gdy pierniczki wylądują już w piecu, w całym domu zaczyna unosić się zapach cynamonu i przypraw korzennych.

9. Świąteczne kubki

Kubki ze świątecznym motywem, a w nich gorąca, zimowa herbata z cytryną i imbirem umilą nam grudniowy czas nie  tylko w domu, ale i w pracy.

10. Świąteczne sweterki

Świąteczne motywy na różnych elementach garderoby to grudniowy must have. W mojej szafie zagościło już kilka  świątecznych sweterków.

I nawet mój ukochany kocur wygrzewa się na kocyku w towarzystwie świątecznej myszki. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>